Když nevíte, co dělat

Když nevíte, co dělat

Tomáš Procházka - Když nevíte, co dělat

Když nevíte, co dělat

Nevím, co dělat… Známe to každý. Někdo častěji, někdo méně. Prostě nevím! „Celou noc jsem nad tím přemýšlel ……“, „Nemůžu na to přestat myslet ……“, „Už nevím, co dělat, nemůžu to vymyslet.“ Mozek jede na plné obrátky, snaží se to vymyslet. Dalo by se říci, že kdyby byly mozkové závity hrubší a vznikalo tak větší tření, doslova by se nám kouřilo z hlavy. Ale stejně máme pocit, že se nám z té hlavy kouří. Čím víc nad tím přemýšlíme, tím méně nás toho napadá.

Určitě se shodneme na tom, že čím více energie a času věnujete vymýšlení, jak se vyřešit problém, tím méně vás toho napadá, jste otráveni, unaveni, přichází stres, a kdo ví, jaké další pocity máte. S ohledem na velikost problému. Něco jiného je nevědět, jaký udělat sobotní oběd, něco jiného vybírat nové zaměstnání a něco jiného řešit měsíce trvající partnerské problémy.

Ale jak z toho ven?

Řešení má pouhá tři písmena. Je to NIC. Když si nevíte rady, dělejte NIC. Úmyslně píši dělejte NIC, protože nedělat nic znamená dělat něco. To už jste si mnohokrát zkusili. A kam to vedlo? Jednoduše to nechte být. Zkuste nad tím nepřemýšlet, nehledat řešení, jednoduše počkejte, až to přijde samo. A ono to přijde. Může to trvat minuty nebo týdny a najednou si sami řeknete „TO JE ONO!“ Řešení se objeví. Možná, když zahloubáte ve své paměti, zjistíte že se vám přesně tohle mnohokrát stalo. Jen jste si to neuvědomili.

Pro většinu populace je dělání ničeho mnohem těžší než dělání něčeho. Už od malička se po nás chce, abychom něco řešili, něco dělali. Počínaje sčítáním prvočísel v první třídě, řešením složitých pracovních procesů a rodinných záležitostí konče. Ale schválně si to NIC někdy zkuste. Může vám změnit život.

 

Pokud se Vám článek líbil a nechcete přijít o další články, sledujte nás na Facebooku: https://www.facebook.com/prochazkazivotem.cz.

Napsat komentář